نویسنده موضوع: ابکاری الومینیوم  (دفعات بازدید: 3555 بار)

hadi

• عضو تازه وارد
  • *
  • ارسال: 2
ابکاری الومینیوم
« : دسامبر 15, 2011, 11:59:58 am »
با سلام
با چه موادی میتوان رنگ الومینیوم را زرد کرد در حالی که رسانا هم باشد فقط نمیخوام الودینه باشه چون قیمتش زیاده؟

علیرضا رفیعی

• عضو فعال
  • ارسال: 177
ابکاری الومینیوم
« پاسخ #1 : دسامبر 16, 2011, 12:45:57 am »
من انواع آبکاری و پوشش ها را روی آلومینیوم انجام میدهم و فرایندی ارزانتر از آلوداین ندیدم.
بهتر است مثال عددی و ریالی بزیند تا متوجه شویم چرا فکر میکنید هزینه آلوداین بالاست.
مثلا قیمت خرید مواد ، درصد مصرف ، میزان کارائی (پوشش دهی هر لیتر به ازای واحد سطح)، فرایند کار و...

erfan

• عضو تازه وارد
  • *
پاسخ : ابکاری الومینیوم
« پاسخ #2 : می 13, 2012, 12:53:55 pm »
SALAM
RANGHAYE MADANI DAR BAZAR MOJOOD HAST VALI DAR RABETE BA BAHSE PASSIV SHODAN BAYAD GOFT YEKI AZ KHAVASE POSHESHE OKSIDE ALOMINUME EEMALI PASSIVE SHODANE SATH AST ALBATE BASTGI BE MIZANE MOGHAVEMATE MOREDE NAZARE SHOMA DAR BARABARE  VOLTAGE RA DARAD
YANI HAR CHE MIZANE ZEKHAMAT BALATAR RAVAD MOGHAVEMAT DAR BARABARE JARYANE ELECTRISITE BISHTAR KHAHAD SHOD

Behrozsofi57@gmail.com

• عضو تازه وارد
  • *
  • ارسال: 5
« پاسخ #3 : می 22, 2015, 05:03:13 am »
برای زرد کردن به نظر من از الودین یا کروماته زرد ارزانتر پیدا نمیکنی.پس دنبال پوشش دیگری نباش  فرایند الودین به ترتیب شامل چربیگیری (بدون اچ کردن nonetching),اب,اسید نیتریک ۱۰تا ۱۵%, اچ کردن یا چربیگیری همراه اچ کردن(etching)برای ۵ تا ۳۰ ثانیه,اسید نیتریک ۱۵_۴۰% ،الودین, (الودین  وتمام چربیگیریهارا من خودم میسازم برای الودین یا کرماته خودم طبق تجربه دما۲۵_۴۰°©وزمان بین ۱_۳ دقیقه بهترین زمان است.,),ابسرد,اب گرم  تا۴۰_۴۵°©،خشک کردن.نکته مهم نباید دما را بالا ۵۰ °©برد چون پوشش خراب شده, اگر زمان الودین زیر یک دقیقه بود یعنی غلظت زیاد است باید رقیق شود اگر زمان بالای ۵ دقیقه بود غلظت کم است موادنو اضافه شود.

afshin

• عضو تازه وارد
  • *
« پاسخ #4 : آگوست 18, 2015, 07:40:09 pm »
با سلام من می خواهم یک خط آبکاری آلومینیوم راه انداز ی کنم لطفا راهنمایی کنید

علیرضا سالاری

• عضو تازه وارد
  • *
« پاسخ #5 : سپتامبر 21, 2015, 06:36:44 pm »
باسلام.راه اندازی خط آبکاری آلومینیوم به دلیل تخصصی بودن نیاز به مراجعه حضوری دارد.درصورت تمایل باشماره ذیل تماس حاصل فرمایید تابتوان راهنمایی لازم را انجام داد.09150046388

علیرضا رفیعی

• عضو فعال
« پاسخ #6 : اکتبر 13, 2015, 09:33:30 am »
با درود به جناب افشین
"آبکاری" یعنی نشاندن یک یا چند فلز بر روی قطعه مورد نظر
مانند نیکل ، کروم ، مس ، قلع و....
اما روی قطعات آلومینیوم فرایند آنودایز نیز انجام میشود که ایجاد یک لایه اکسید آلومینوم است که میتواند تحت شرایط مختلف به خواص مختلف دست یافت.
لذا لطفا مشخص کنید که کدام یک مد نظر است تا اطلاعات بیشتری بتوان ارائه کرد

ehsan32

• عضو تازه وارد
  • *
  • ارسال: 3
« پاسخ #7 : جون 30, 2017, 10:38:35 am »
سلام. برای رنگ های آبی و سبز و مشکی چه نوع مواد رنگی پیشنهاد می کنید؟؟

علیرضا رفیعی

• عضو فعال
« پاسخ #8 : جولای 06, 2018, 03:38:34 pm »
سلام و درود
بهترین رنگ در بازار آنودایزینگ، رنگهای کلارینت سوییس  هستند
موفق باشید